DÜNYA'NIN EN İLGİNÇ MANTARLARI

Dünya'nın çeşitli yerlerinde yetişen bu enteresan mantar türlerini görünce çok şaşıracaksınız. 

Şeytan Puro (Chorioactis geaster) Şeytan Puro mantarların dünyasında nadir bulunurlar. Bu tür mantarlar genel olarak yüksek yerlerde yetişir Japon'ya ve Teksas'ta bulunmaktadır. Şeytan mantarının fotoğraf Nara dağlarında çekilmiştir.
Ahtapot Mantar (Clathrus columnatus) Bu enteresan Ahtapot mantar Avustralya ve Tazmanya yetişir, ve bazen Avrupa ve Kuzey Amerika'da bulunur.
Deniz Mantar (Aseroe rubra) Aseroe rubra mantarı Avustralya'da oldukça yaygındır. Hoş olmayan çürümüş et'e benzeyen bir kokusu vardır.
Kuş Yuvası Mantarı (Nidulariaceae) Kuş Yuvası mantarları küçük bir gruptur, ağırlıklı olarak Yeni Zelanda'da bulunur. Mantarın ismi kuş yumurtalarını andıran görünümünden almaktadır.
Parlayan Mantarlar Bu mantarların içlerinden bulundurdukları kimyasallar sayesinde çevresine ışık saçmaktadır. Dünya genelinde bu mantarın 33 türünün olduğu bilinmektedir.
Share on Google Plus

About TWOHAF

Batı Trakyalı BİRİ ...Tuhaf olan olaylara karşı merakla başladık ilk önce kendi pc'mizde topladık bilgileri daha sonra neden diğer insanlarlada paylaşmayalım dedik ve burdayızz..
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum: