PEKİN 2008 OLİMPİYATLARINDA NE YENDİ?

Pekin 2008 Olimpiyatlarını atlaktık açılışı ve kapanışını görmüşsünüzdür; bir harikaydı. Peki olimpiyatları izlemeye gelen turistler Pekin'de ne yediler?
Daha önceki yazılarımızda Çinlilerin neler yemekten hoşlandıklarına değinmiştik. Şimdi olimpiyatlara giden insanlara bakıyorum da yemeğe fazla bir alternatif yok Çin mutfağı malum her insan yiyemiyor... Hijyen konusuna değinmek bile istemiyorum. Yinede bu insanlar tatmak babında da olsa bu tür şeylerden yemişlerdir, sizi bilmem ama meraktan bazılarına ben de bakardım. :)
Bu fotoğrafta gördüğümüz dolaşan karnı acıkan turistlerin devamında menüdeki seçenekleri bir görelim.


IZGARA YILAN

KÖPEK BEYNİ ÇORBASI

İSTİRİDYE, MÜREKKEP BALIĞI VE İGUANA KUYRUĞU

ÇIRÇIR BÖCEĞİ VE DİĞER KAVATLI BÖÇEKLER

DENİZ ATI

MISIR İLE NE OLDUĞU BİLEMEDİĞİM KIRMIZI SALÇA

AT VE İNEK KARIŞIMI

BÖCEK GARNETÜR

AKREP

KERTENKELE BACAĞI

DENİZ YILDIZI ÇEŞİTLERİ VE KÖPEK BALIĞI YAĞI

YAVRU KÖPEK BALIĞI, DENİZ YILDIZI DİĞER DENİZ CANLILARI

IZGARA YILAN

Köpek ciğeriShare on Google Plus

About TWOHAF

Batı Trakyalı BİRİ ...Tuhaf olan olaylara karşı merakla başladık ilk önce kendi pc'mizde topladık bilgileri daha sonra neden diğer insanlarlada paylaşmayalım dedik ve burdayızz..
    Blogger Comment
    Facebook Comment

2 yorum:

Adsız dedi ki...

ya bu kadar vahşet bi millet olamaz ne bu ya dünyada yemedikleri hayvan yok b.... püsüründen herşeyi yiyor yaratıklar...

Adsız dedi ki...

evet haber ilginç ama bu o insanlara saygısızlık etmemiz gerektiğini göstermez. sakın yanlış anlamayın ben kuzu tavuk balıktan başka bize göre o iğrenç olan canlıları yemem. ama bize göre o iğrenç olan canlılar onları meraklandırmış besbelli ve tatmışlarki hoşlarına gitmiş ve bu sebeple onları yiyorlar. Yüce Rabbimiz'in haram kıldığı şeyler Kuran'da belli zaten. Tercih onların, tercih sizin. Kim bir kötülük yaparsa kendi aleyhinedir. Yine kim bir iyilik yaparsa o da kendi lehinedir. Allah iyileri mükafatlandıracak, kötüleri ise cezalandıracaktır. Varacakları yer ne kötü.