YAĞ BEZESİ AMELİYATI

İrsi olarak lipom (yağ bezesi) oluşması mümkündür. Ter bezlerinin kanallarının tıkanması sonucu yağ bezeleri oluşur. Genellikle çapı 1cm ile 6 cm civarındadır ama daha büyükleride görülür. Yağ bezesinin oluşmaya başladığı belli bir yaş yoktur, her yaşta görülür ama 40 ile 60 yaşlarında daha yoğun rastlanır. Yağ bezi olanlar bu yağ bezini aldırdıklarında kısa süre sonra vücutlarında sayısız yağ bezleri ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle mümkünse ameliyatla aldırmayın deniyor. Bizde merak ettik nasıl ameliyat ediliyor:) ve bulduk Video yağbezesinin yarılıp içindeki yağın çıkarılmasıyla ilgili GÖRÜNTÜ İĞRENÇ, tiksinti verici, yüreği ve midesi kaldıramayanlar LÜTFEN İZLEMESİN..
Share on Google Plus

About TWOHAF

Batı Trakyalı BİRİ ...Tuhaf olan olaylara karşı merakla başladık ilk önce kendi pc'mizde topladık bilgileri daha sonra neden diğer insanlarlada paylaşmayalım dedik ve burdayızz..
    Blogger Comment
    Facebook Comment

5 yorum:

Adsız dedi ki...

eşimin kasık araları koltuk altlarında ve lenflerde kitlelerin oluşmasını araştırdık ve kasık daki ceviz büyüklüğü cerrahi müdaleyle alındı opt.merak etmeyin LİPOM dedi tabiki alınan parça patoloji tarafından degerlendirilicek merak içindeyiz LİPOM neden vucutun ayrı yerlerinde oluşur açıklarsanız memnun olurum.TEŞEKKÜRLER ZEKİ BARUT

Adsız dedi ki...

oncelıkle sıze ıyı calısmalar.bacaklarımda ve baldırlarımda ıc kısımda yag bezelerı var.ıcınde yumruk seklınde kimisi ufaklı ve büyüklü ele gelıyo ayrı ve dısta büyümede yok. ben sızden ıstedıyım bana herhangı bır zararı olurmu.ne yapmam gerekır ve zararı varmı ilerıkı zamanlarda. benı bılgılendırırsenız memnun olurum tesekkurler.

Adsız dedi ki...

koltuk altında 200-300 gram büyüklüğünde lipom aldırdım acaba sıcaklardan dolayı herhangi bir yan etki olabilir mi

SEVİM dedi ki...

Yan etki olarak öğlen sıcaklarında dışarı çıkmamalısınız ve sıcakta da fazla kalmamalısınız. O kolunuzuda fazla yormamalısınız.

Benimkisi bir öneridir..
Daha detaylı bilgi için Doktorunuza başvurunuz.

Adsız dedi ki...

bende basımdan gecen bı olayı anlatım sıze benım vucudumun bır cok yerınde sıslıkler var bacagımda kolumda ensemde en buyuk sıslıkte tam belımın ortasında arada sancı yapıordu bu belimdekı sıslık bende doktora gıttım gostrdım doktor yagbezesesı dedi cok kolay bısey dedu 5 dkkda alırım dedu sonra belımden 5 tane ıgne yapılde sırt ustu yatırdılar benı doktor sıs olan yerımı havaya dogru kaldırdı aynı lastıgı uzatırasanız ya onun gıbı doktor belımı yaerdıktan sonra bu nasıl bısey ya ben bole bısey gormedım dedı yanı damarlar bırbırıne gırmıs aynen orumcek agı gıbı cok kanamam oldu doktor bılr korktu kanamayı durduramıom dıe yanı bnedekı yag bezesı degıl damarsal kıtleymiş bosuna belım kesıldı hıc oynanmaması grekıormus neyseki verılmıs sadakam varmıs